Ak Parti’nin israf politikası


can ataklıGazeteci Can Ataklı Ak Parti’nin aşırı harcamaları hakkında yorumda bulundu.

İktidarın bizi ittiler ezdiler ama bugün iktidarız o halde her şey bize hak gibi davranıyorlar, bu bir taraftan cehalet ve görgüsüzlüktür. Bütün bunları bir araya topladığınız zaman bir bakanın sözlerinde; makam arabaları var da dile doluyor da bu çerez parası kadardır bütçenin binde yedisi diyor. Bütçenin binde yedisi olan ve herkesi rahatsız edecek ve aslında gereksiz olan kaç tane harcama var. Bütün bunları topladığımızda öyle büyük bir yekün tutuyor ki.

İktidar yoksulun, muhtacın üç kuruşuna göz dikiyor, bir takım gayri resmi kuruluşlar oluşturuyorlar ya da ahlak dışı kuruluşlar oluşturuyorlar buna vatandaşın gelirlerini katıyorlar. Vergi gelirlerinden bir dağıtıma giriyorlar ve çok ciddi para dağıtıyorlar onları hak gibi görüyor. bu işin doğru yapılmasına gelince itiraz ediyorlar çünkü o zaman oy alabilmek için harcadıkları bu harcamanın kaynağı bulamayacaklar, bu kaynaklar devletin elinde var. Devlet bu harcamaları yapacak gelirleri elde ediyor ve dağıtmayı biliyor.

İlgili>>  Herkes geleceğini korumak istiyor

Sistemi aşırı borçlandırıp kendine bağlayıp yoksullaştırıp bunu sanki kendi yapıyor muş gibi yardımla halletmeye çalışınca CHP‘nin emekliye iki maaş ikramiye sözü, asgari ücreti arttırması, taşeron işçiyi kaldırması, kredi kartlarında aşırı faiz ile ödenemez haline gelen meblaları halletmesi konusunda tüyleri diken diken oluyor.

Bir taraftan ekonomiyi yönetemez duruma geldililer, Türkiye’ye giren çıkan paranın hesabını bilmiyorlar. Milyarlarca dolar Türkiye’ye giriyor bir yerlerde bir şekilde nemalanıyor ve tekrar dışarı çıkıyor müdahele edemiyorlar. Ekonomiyi getirdikleri nokta budur. Halkı yoksullaştırdılar ve aklı başında ülkeyi daha mutlu daha refah içerisinde yapacak her türlü ekonomik projeye de plana da öneriye de kulaklarını kapatacaklar.

AKP’li Burhan Kuzu’dan İtiraf: Devlette Öyle İsraflar Var ki Anam Anam Anam Anam

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç