AK PARTİ İÇ GÜVENLİK PAKETİNİ NEDEN GETİRMEK İSTİYOR


şamil tayyarGazeteci, Yazar, Milletvekili Şamil Tayyar yeni iç güvenlik paketini değerlendirdi.

Batıda bu uygulamanın daha serti var

Eylemler oluyor, Taksimde oldu veya Diyarbakır’da olan eylemlerde iki kişi yakalayan polis o kişilerin üstünü arayamıyor. Veya eylemlerde başrolde olan kişiyi gözaltına aldı 24 saat süreyle sorgulayabilir. Anlık bir müdahele için polisin orada bir yetki kullanması lazım. Bunları yapıyorsunuz ama bizim örnek aldığımız batı ülkelerde bu işler böyle. Bunlara baktığımızda bir çok ülkede üst arama yetkisi, göz altına alma yetkisi var.

Bizim getirdiğimiz düzenleme batıdaki düzenlemelerin gerisinde. Batı bunu uygularken bir şey olmuyor da neden bizde otoriter bir rejim olarak gözüküyor.

Halkımız bu paketin çıkmasını istiyor

Türkiye’deki rejimi bir faşist, dikta rejimi olarak tanımlayan insanların demokratik ve çağdaş biri olarak sayarsınız. Ama Chp diyor ki; Gazetelere el koyacağım diyor. Bu gazeteleri kapatmak ne demek. Bu iktidar sözcü gazetesine, zaman gazetesine el koydu mu? ama sen kalkıyorsun gazetelere el koyacağım diyorsun. Bunlara tepki gösteren iktidar partisini ise her türlü yaftayı söyleyeceksin.

İlgili>>  Güvenlik paketini sunarlarken kamuoyunu kandırmaya çalışıyorlar

Halkımız bu paketin çıkmasını istiyor. Kobani bahanesi eylemlerinden sonra kamuoyunu yoklamasında toplumun hükümetten en büyük beklentisi güvenlik. Son derece doğru haklı ve yerinde.

Şimdiye kadar bu kanunlarla geldin de şimdi niye değişitiriyorsun diyorlar, Ak Parti şimdiye kadar şeytan taşladı, bu zamana kadar 5 kez darbe girişimi oldu. Her defasında yeni bir taktikle sahaya çıktılar. Nasıl bir antibiyotik kullanırsınız zamanla vücut ona bağışıklık kazanırsa onun gibidir. Gezi olayları gibi karşılaşılan bir eylem var mı? kitle iletişim araçları ile darbe yapılmaya çalışılıyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç