Ak Parti görsel medyayı çok iyi kullanıyor


murat aksoyMillet Gazetesi Yazarı Murat Aksoy, Türkiye’deki medya organlarını değerlendirdi.

Geziden itibaren eskiden toplumsal kutuplaşma olduğu zaman medyada bunun parçası oluyor ve bunu seviyor artık medya ve taraf olmayı seviyor. Eski iktidarlar döneminde de başka kanallarda şöyle bir uygulama vardı tartışma programlarında davet edilecekler, davet edilmeyecekler listesi vardı. Bu o kanalın genel yayın yönetmeni ya da o programı hazırlayanlara veriliyordu. Fakat gezi ardından 17 aralık sürecinden sonra davet edileceklere dönüştü. Yani edilmeyeceklerden davet edileceklere dönüştü.

Gezi döneminde Yeni Şafak içerisinde hükümete en eleştirel bakan bir tek ben vardım başta Ntv olmak üzere her hafta bir programlarına mutlaka çıkardım ne zaman ki geziden itibaren ben Erdoğan’ın üslubunun yumuşaması gerektiğini söyledim ve bir daha Ntv’den beni arayan sormadan olmadı. Sonradan öğrendim ki benim ismimi gelmeyecekler arasına yazmışlar.

İlgili>>  Doktora Ekran Ehliyeti

Listeler verilmesi ya da bir tür sesin çıkması tek tip sesin çıkması ve neredeyse 20 kişinin aralarında kolerasyon yapıp dört kanalda farklı farklı günlerde ve saatlerde çıkarak probaganda yapması çok ilginç.

Seda Sayan için daha önce araştırma yapıldı ve en güvenilir kişi seçildi ama burada en önemli olan şey Seda Sayan’ın ekranda her gün görülmesiydi. Ne söylediğinden ya da ne yaptığından bağımsız olarak o görünürlüğün etkisi bir güven bir manüpülasyon ve bir kontrol gücü sağlıyor. Seda Sayan’ın programı bitti bir bakıyorsunuz 10. sıraya gelmiş. Ak Parti gerçekten bu görsel medyayı çok çok iyi biliyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç