Ak Parti artık belli bir zümrenin partisi


Ferhat Kentelİstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Kentel Türkiye nereye gidiyor sorusunu cevapladı.

Yeni bir dil geliştirilmeli

O kadar çok tehlikelerden korkulardan geçmiş vatandaşlarız ki sosyal psikolojik vaka altında yaşıyoruz, çokta sağlıklı bir toplumda yaşıyoruz. Hükümet ve Cumhurbaşkanı kanalında bir savaş halinde olduğu için oradan seslerin gelmemesi normal ama sivil toplum kuruluşları artık korkmayalım, değişik insanlık hallerinden çıkalım demesi lazım. Korkutan seslerin karşısında sivil toplum kuruluşların karşı koyması lazım. Birilerinden beklemek yerine alternatif yeni bir dil, savaşsız, otoriter bir dil olmayan yol geliştirmeli. Evrensel kültürün içerisinde yaşanan iyi hoş şeylerde var. Bunları devreye sokmak gerekli.

Ak Parti hükümetinin performansı içerisinde barış meselesi en anlamlı süreçlerden biri, bu barış sürmeli ve buradan devam etmeli. Öte yandan iç güvenlik paketi ülkemiz için hiç hayırlı olmayacak. Cumhurbaşkanın bu konuda bastırıldığını gördüğümüz zaman ülkeyi sıkıntıya sokabilir.

İlgili>>  Bülent Tezcan: Davutoğlu'nun görevinden ayrılması saray darbesidir

İç güvenlik paketi çıktıktan sonra, ne özgürlük, ne ifade özgürlüğü kalır. Zaten memlekette sıkıntılar var artık adı konmuş olur.

İç güvenlik paketinin bu kadar savunulması, Ak Parti temsil ettiği, inşa etmiş olduğu bir zümrenin partisi artık. Geri dönülmeyecek ve geri dönülürse büyük sıkıntılar olacak bir iktidar tesis etmeye çalışıyor. Suların kirlendiği, doğanın mahvolduğu yerde çılgınca kalkınması bir zümrenin zenginleşmesidir. Kentsel proje adına birilerinin yerlerinden atılması ne demek. Mükemmel bir bina veriyorum diyorlar, ama vermiyorlar. Ama o projeden yararlananlar belli bir olanak kazanıyor. Devlet biraz böyle bir şey olmaya başladı.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç