Ahmet davutoğlu’nun 2015’ten beklentileri


ahmet davutoğlu

Yılın son “Ulusa Sesleniş” konuşması yapan Ahmet Davutoğlu; 2014 yılındaki demokrasi bilinci için vatandaşlara teşekkür etti. Türkiye’nin kaosa gireceğine dair karamsar tablolar çizen, karanlık seneryolar üretenlere rağmen halkımız seçimlerde demokrasi zaferini gösterdi ve bizi 3. kez iktidar yaptı.

Türkiye milli irade ile hükmeden bir siyasi yapı içinde kendi tercihlerini yapacak güçtedir. Bu tercihlerini yaparken hiç bir yerden emir almayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak ifade ediyorum ki, Türkiye artık 12 yıl önceki olduğu gibi kendi vizyonu ve kararlılığı olan ama en önemlisi ise kendine güveni olan ülkedir.

Türkiye ekonomide başarı hikayesidir, 2015 te ise ekonomide halkaların çoğalmasını sağlayacağız. Reel sektörün sıçraması ve makro ekonomik alanda alacağımız olumlu gelişmeleri paylaşacağız. Biz Türkiye’nin artık teknoloji üren bir ülke olmasını istiyoruz, gençlerimizi özgür ve özgün düşünce ile eğitip geleceğe sağlam adımlarla bakmakta kararlıyız. Bize kendisini yenileyen ve ileriye doğru geliştiren gençler lazım. Değerli anneler ve babalar, uyuşturucu ile mücadele ile ilgili kalıcı adımlar attık, bu kararler çerçevesinde ilk narko timlerimizi vazifelendirdik. Uyuşturucu ile mücadeleye terörle mücadele eder gibi devam edeceğiz çünkü gençlerimiz bizim için çok değerlidir.

İlgili>>  İstihbarat devleti olduk

Çözüm süreci kamu düzeni alternatifi değildir, kamu düzenine karşı herhangi bir tehdit görüldüğünde tedbirler alınacaktır. Çözüm süreci toplumsal bilinçlenme duyarlılığı sağlayacağız ve Türkiye’nin bekası için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Nihayetinde bizim hedefimiz, tüm vatandaşları bir tarağın dişleri gibi eşit ve bir gördük. Biz Hz Mevlanın çağrısı ile bütün 70 milyona gel diyoruz. Ve bu yöndeki çağrımız kalıcı olarak devam edecek.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç