54 Milyon Dolarlık Servetiyle Paranın Mutluluk Getirdiğini Kanıtlayan Adam


Garret Gee, geliştirdiği tarayıcı uygulaması SCAN’i mobil soyal medya devi Snapchat’e 54 milyon dolara sattı. Bir anda zengin olan Gee; ev, araba, yat, kat almak yerine eşi ve iki çocuğunu olarak dünya turuna çıktı. Para mutluluk getirir mi sorusunun cevabının ondan daha iyi verebilecek çok insan yoktur eminim.

Para mutluluk getirir mi? bu soru bu dünyada yaşayan herkes tarafından sorgulanmıştır. Kimisinin paranın mutluluk getireceğine inanırken, kimisi de para mutluluktan çok mutsuzluk getireceğini benimsemiştir.

aile

Garret Gee o artık milyoner. 25 yaşındaki Gee geliştirdiği bir tarayıcı uygulamasını son zamanların en hızlı yayılan Snapchat’a tam 54 milyon dolara sattı, söylemesi kolay peki 54 milyon ne demek. Yani 15 bin aylık maaş alan bir kişi 900 yıl hiç para harcamadan çalışmalı ki bu kadar parası olsun, bu da tabi ki imkansız.

Milyoner olan bu çiftin gelişmelerden sonra hayatı tamamen değişti. Ne yapacaklarını düşünmeye başlayan çift ev araba almak yerine dünyayı gezmeye başladılar. Utah’daki evinde sakin bir hayat yaşayan çift aldıkları miktarı bir bankaya koyup düşünmeye başladığında dünyaya gezme fikrine kapıldılar.

bebek

Uygulamayı satarak kazandıkları paralar ile sahip oldukları her şeyi satıp elde ettikleri para ile dünya turuna katıldılar. 2 çocukları ile dünyayı gezmeye başladılar. Gee ailesi 4 ay boyunca Güney Pasifik, Tayland, Endonazya’yı keşfe çıktı. Bu deneyimlerini The Bucket Lıst Famıly web sitesinde paylaşıyorlar. Sayfada gittikleri yer için ayrı kategoriler açan çift deneyimlerini sosyal medya hesaplarından paylaşıyorlar. Garret Gee, dünyaya bakış açımız değişti diye açıklıyor bu durumu.

yuzmek

Çıktıkları uzun yolculukları uzun yolculukta bir çok deneyim edindiklerini ve farklı yerlerde farklı şeyler hakkında bilgi edindiklerini söylüyorlar. Artık daha açık fikirli olduklarını dile getiriyorlar. Çiftin bir hayali daha var 5 kişiye göz ameliyatı yapmayı hedefliyorlar. Bu etkileyici kararının almalarının sebebi ise Cesika’nın geçirdiği göz ameliyatının ardından dünyayı artık çok daha net görmeye başlamış olması. Onlar buna ihtiyacı olanlara bu fırsatı sunabilmeyi istiyorlar.

Hangimiz ailesi ile böylesine mutlu hayat yaşamak istemez ki? para kesinlikle mutluluk getirir…

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç