256 Yıl Yaşayan Adam Li Ching-Yuen


256 yıl yaşayarak dünyanın en uzun yaşayan insanı ünvanına sahip olan Li Ching-Yuen, Çinli Li Ching-Yuen öldüğünde yaşının açıklanması ile ortalık bir anda karışmıştır. Bu iddia da dünyanın en prestijli dergilerinden birinde yer bulmuştur o da Time Dergisidir. Time Dergisi Yuen’in 256 yaşında öldüğünü ve uzun süre yaşamasının sırrı olarakta köpek, güvercin ve kaplumbağa üçlüsünden bahsetmiştir.

71 yaşında orduda eğitim veriyordu

Çinli bir bitki bilmci ve dövüş sporu ustası olan Yuen 1736 yılında doğduğunu söylese de kayıtlar da 1677 olarak gözükmektedir. Hangi kayıt doğru olursa olsun dünyanın en çok yaşayan insanı ünvanına sahiptir. Kendi söylediğini göre 1736 yılında doğduysa 197 yaşında ölmüştür. Doğum tarihi kayıtları gerçekse de 256 yaşında ölmüştür.

Yuen hayatını dağların eteğinde bitkiler toplayarak geçirmiş ve uzun bir hayat sürmüştür. 1748 yılında 71 yaşında iken Çin ordusunda dövüş eğitmeni olarak görev almıştır. 1927’de kendisine komutan tarafından çok başarılı bulunduğu için başarı ödülü verilmiştir.

Son Sözleri

Bazı arkadaşları onun doğal nedenler ile öldüğünü söyleseler de bazı arkadaşları da ölmeden önce söylediği cümle “Bu dünyadaki yapmama gereken herşeyi yaptım artık eve gidiyorum” dediği iddia ediliyor.

Li Ching-Yuen’e göre uzun yaşamanın sırrı

Temiz bir kalbin olsun. Bir kaplumbağa gibi otur, bir güvercin kadar hayat dolu yürü ve bir köpek gibi uyu demiş.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç