2015’te Cumhurbaşkanlığı seçimine gidebiliriz


Barış YarkadaşGazateci Yazar Barış Yarkadaş, Ak Parti’de ne oluyor sorusunu cevapladı.

Abdullah Gül Davutoğlu’na mesaj yolladı, benim tanıdığım Ahmet Bey ilkeli siyasetçidir dedi. Bu ne demek kardeşim sen 17-25 aralığa savunma demek. Daha sonra Davutoğlu programında yokken yurt dışına çıktı. 17-25 komisyonunda Davutoğlu grubun başında değildi.

17-25 aralık meselesi yandaş medyanın küçümsediği basit bir mesele değil Ak Partiyi çatlatan temel meselelerden biridir. Abdullah Gül’ü partiye getirmek istedi Tayyip Erdoğan, getirmek istedi ama siyaseten boğmak istedi. Abdullah Gül yakın çevresine 17-25 aralığa bulaşmış bir Ak Parti benim kurduğum Ak Parti olamaz diyor ve şu anda 68 milletvekili Gül’ün liderliğini bekliyor. 7 nisandan sonra bu kişiler eğer milletvekili seçilemezse hepsi Gül vakfında toplanacak siyasi bir oluşumun ilk temelini atacaklar. Şu anda bu kişiler kendilerine Ak Ak Parti’liler diyorlar.

İlgili>>  Saray'ın Bacaları Tutuşmuş

Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan’ın bu oyununu gördüğü için gelip milletvekili olmadı çünkü 7 haziran seçimlerinden sonra Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanlığı seçimine gireceğini öngörüyor. Biz 2015’te bir Cumhurbaşkanı ön seçimine gidebiliriz. Çünkü bazı Ak Parti’liler çıkıp Erdoğan’ın ülkeyi yönetme ehliyetinin olmadığını sağlık koşullarının buna el vermediğini söyleyecekler. Erdoğan 2015’te siyaseten olmayacak.

Işid politikası, Müslüman Kardeşler örgütüne verdiği destek, Ortadoğuda halife rüyalar, yolsuzluklar ve Türkiye’yi tek adam yönetimine dayalı Türkiye’yi tipik bir Ortadoğu yönetimine çevirme hayalleri Tayyip Erdoğan’ın kredisini bitirdi, Erdoğan bunun farkında olduğu için her gün aynı şeyleri söylüyor, gariban muhtarlar eziyet ediyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç