15 Temmuz Darbe Girişiminin Arkasında Kim Var?


 

fikri ışıkMilli Savunma Bakanı Fikri Işık FETÖ/PDY darbe girişimini değerlendirdi.

Yaşadığımız olayların tekrar yaşanmaması için mutlaka çok iyi bir inceleme ve tahkikat gerekiyor. Doğrudan sorumlu olanlar kimler? görev alanlar kimler? emir komutanın dizaynından tutun, kalkışma planlamasını yapanlar kimler? bu konuda aktif alanlar kimler? görevini ihmal edenler kimler? bunların hepsi çok iyi bir tahkikat ile ortaya çıkarılmalı ve bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için alınması gereken tüm tedbirler alınmalı ve bundan sonra bunun üzerinde yoğunlaşacağız.

Darbe akıncı üstünden mi yönetildi?

Akıncı üstünün kritik önemi hava unsurlarının Ankara merkezli olmasıdır. Anlaşıldığı kadarı ile şöyle bir plan yapmışlar; Ankara’da külliyeyi bombalarsak, TBMM’yi bombalarsak bunlar teslim olur diye düşündüler.

Türkiye daha önce de darbe gördü. TSK’nın emir komuta zinciri içerisinde de darbe gördü. Milli iradeye karşı dahi olsa hiçbir darbeyi meşru görmek, mazur görmek mümkün değildir, bunların hepsini red ediyoruz. Hiçbir darbede TBMM hedef alınmadı. Milli iradenin temsilgahı olan bir yer hedef alınmadı. Bu hainler bu kadar ihanetini artırmışlar ki TBMM’ye dahi bomba atacak, orada masum insanların ölümüne sebep olacak hareketlerden kaçınmadılar. Bu işte akıncı üstü çok kritik bir rol oynadı. Biz de darbe teşebbüsünün engellenmesi için akıncı üstünün kontrol altına alınması için çok özel çaba gösterdik.

İlgili>>  Yerli Otomobil Cadillac BLS Çıktı!

Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldılar

Darbe yapıldığı gün Akın Öztürk Genelkurmay Başkanı ile birlikte karargahtan akıncı üssüne gittiği söyleniyor. Asıl hedef Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırımdır. Bu hareket bir yönü ile isyan hareketidir çünkü başkomutanınızı hedef alıyorsunuz. Darbe yapıldığı gün Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu olmasaydı bugün farklı bir Türkiye olabilirdi. Cumhurbaşkanımızın yakın koruma ekibinden 2 arkadaşımız şehit oldu.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç